Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Radcliffem

20. 8. 2007

Rozhovor s Danem

Je v Londýně nějaká extra zábava, když je člověk mladý?
Londýn je báječný, když jste mladý! Zbožňuju všelijaké druhy muziky a v tomto ohledu je Londýn vynikajícím místem. Je zde také neuvěřitelné množství obchodů se zaměřením na hudbu. Můj oblíbený se jmenuje Fopp Record, hudební řetězec. Vždy tu mají to, co hledám. Další věc, která je na Londýně příjemná, je, že zde můžete jíst opravdu všechno, na co máte chuť. Nejsem velký jedlík – moje mamka by si to ale přála naopak – ale miluju pizzy a tapas a takovýhle druh jídla. A samozřejmě také anglické klasické fish and chips, ale také indickou a japonskou kuchyň. A tohle všechno v Londýně můžete najít a vždy docela blízko.

Co se ti na Londýně líbí?
Londýn je to nejfantastičtější město, které znám! Na druhém místě mám Newcastle. Strávil jsem tam 4 týdny, když jsme tu natáčeli první dva filmy o Harry Potterovi. Byl jsem tehdy sice malý, 11 nebo 12 mi mohlo být, ale pamatuji si Newcastle jako menší Londýn se stejnou vzrušující a pulzující atmosférou. A co dělá Londýn tak neobvyklým? Mám pocit, že když bydlíte v Londýně, bydlíte přesně tam, kde se odehrávají všechny důležité události. Nevím, jestli je to úplně pravda, ale k mnoha historickým událostem došlo právě zde. Navíc, celý život žiji zde v Londýně, takže i tím je pro mě speciální.

Co bys mladým lidem doporučil, aby v Londýně navštívili?
Muzea, hlavně když jste mladý! Většina lidí v mém věku muzea moc nemusí, ale tady v Londýně jsou muzea úžasná a rozhodně ne nudná! My Angličané nejsme možná tolik dobří ve fotbale, ale máme opravdu pěkná muzea. Když mi bylo 10 let, navštívil jsem poprvé Natural History Museum. Měli jsme premiéru nebo propagační akci k prvnímu filmu, už si to přesně nepamatuji, ale za to si dobře vybavuji, jak jsme v tomto muzeu strávili pěkný čas okukováním ohromných dinosauřích koster. Bylo jich tu tolik, fantastické! Mnoho dětí, když jsou malé, projde jakousi „dinofází“, ale já osobně si myslím, že u mě nikdy neskončí.

Kam rád vyrážíš na víkendy?
Třeba na hudební festivaly. Jako například Reading festival, který se každoročně koná v srpnu mimo Londýn. Je to vlastně jeden z nejslavnějších hudebních festivalů na světě. Miluju také fotbal, dříve jsem i o víkendech hodně na fotbalová utkání chodil, ale teď už nemám tolik času, bohužel! Ale vždy se nějaký ten fotbalový zápas v neděli v Londýně najde. Stadion Wembley se právě opravuje, což trvá už staletí, a pokaždé přijdou s novým prohlášením, že už je oprava skoro dokončena. My Angličané máme dobrá muzea, to samé se ale nedá říct o fotbalových stadionech…

Už jsi také natáčel v Londýně, je to tak? Kde se ti natáčelo nejlépe?
Vlastně jsme natáčeli jen v londýnské ZOO pro scénu v první knize, když Harry zjistí, že může mluvit s hady. To bylo fakt hustý! Ten had, který s Harrym promlouval, nebyl skutečný, ale ti ostatní, ti už opravdoví byli. Byl jsem také přímo vedle krokodýla. Dále jsme dost natáčeli v Oxfordu, ale to je mimo Londýn. Bylo to skvělé, stáli jsme na místech, která byla tisíc nebo více let stará. To je Londýně taky hezké: je zde hodně starých, historických budov.

Právě jste dokončili natáčení Fénixova řádu. Liší se tento film nějak od těch ostatních?
Tento film je, jak bych to řekl, zasmušilejší, temnější, záhadnější… dospělejší možná. Ale je stejný jako kniha. Nový režisér, David Yates, je vážně výborný. Podle mého názoru je to zatím nejlepší film, kvůli němu, v každém případě nejpřekvapivější. Vážně ho musíte vidět!

Zemřeš, jako Harry, v posledním filmu?
Nevím. Vážně, nevím! J. K. Rowlingová určitě naznačila, že by to tak mohlo dopadnout. Určitě Harry zemře současně s Voldemortem, podle toho, co říká věštba.

Koho bys vzal na projížďku po Londýně?
Emmu a Ruperta. Jsme skutečně dobrými přáteli. Naštěstí, protože spolu trávíme hodně času, natáčíme okolo 11 měsíců v roce! Ale užíváme si to. Možná bych si jen přál, aby mě Rupert stále neporážel v ping pongu! Ale Emma a Rupert žijí pěkně daleko od Londýna, takže je tu nevidím zas tak často, jak bych chtěl.

Zdroje: www.thesnitch.co.uk, www.danradcliffe.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář