Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co Dana inspirovalo???

8. 10. 2006

Dan o své inspiraci!:

Měl jsi nějakého inspirujícího nebo nezapomenutelného učitele, který hrál důležitou roli při utváření tvé osobnosti?

"Předtím, než jsem začal hrát v Harry Potterovi, jsem chodil do přípravky, což nebyla dobrá zkušenost. Opustil jsem ji, abych se ujal role Harryho, s přesvědčením, že jsem prostě absolutní nula.
Nicméně, při HP mě vyučovala úžasná žena, která se jmenovala Lina Wright. V průběhu šesti let ve mně vybudovala sebevědomí a lásku k učení, která mě, a to jsem si jistý, nikdy neopustí. Nejskvělejší na ní bylo, že mě nedávno učila takové věci jako dějepis, náboženství a filozofii, což nebyl její obor, těmi jsou matematika a přírodní vědy. Zná spoustu věcí a sděluje mi je takovým způsobem, že ve mně zůstanou a ten předmět je prostě zajímavý. Lina a já se velmi lišíme v názorech, co se týče náboženství nebo politiky, debatovali jsme o tom, ale nebral jsem to jako informaci, abych ji pak mohl použít při zkoušení, ale raději jsem se učil si tyto informace v sobě uspořádat s tím, že vím, co si skutečně o tom myslím. Nadto Lina zůstane mou kamarádkou, jež jsem měl to potěšení potkat. Nepřeháním, když řeknu, že změnila můj život!"


Existuje nějaká kniha nebo báseň, kterou jsi přečetl během školních let (nebo někdy nedávno), jež na tebe měla částečně velký vliv?

"Studoval jsem básně Tonyho Harrisona. Napřed jsem shledal některé básně těžkými na porozumění, ale jak jsem se čím dál tím víc dostával do jeho stylu a dozvídal se o jeho minulosti, básně se stávaly nejen jasnějšími, ale i úžasné. Moje nejoblíbenější byla ALLOTMENTS, té jsem jako první skutečně rozuměl. Bylo to vzrušující a inspirativní, protože mi to ukázalo, že básně mohou být jak temné, tak i zábavné, oplzlé ale ne bezdůvodně... Hlavním tématem jsou sexuální činy mladého básníka z okolí města Leeds a jak, poté, co je zavřen do koncentračního tábora za to, že měl pohlavní styk na jatkách, je opuštěn a trápí se. Kniha je napsána v dialozích takovým temně komickým způsobem. Miluju tu báseň."

dan_candid_2005.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář