Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter zemře!

9. 2. 2007
Harry Potter zemře, míní jeho filmový představitelSpekulace o možném fyzickém konci nejslavnějšího čaroděje všech dob Harryho Pottera v posledním dílu jeho příběhů, plánovaném na příští rok, dostávají reálnější podobu.
O senzaci, jež se okamžitě roznesla nejen v literárním světě, se nevědomky postaral sedmnáctiletý Daniel Radcliffe, jež Harryho ztělesňuje ve filmových přepisech. Prozradil, že Harryho v sedmém dílu rozsáhlé ságy Joanne K. Rowlingové čeká sice hrdinský, nicméně definitivní konec. Nemá právo žít poté, co se mu podaří zničit svého věčného protivníka lorda Voldemorta.
"Vždycky jsem si myslel, že Harry musí zemřít," řekl Radcliffe. "On i Voldemort jsou vyřezáni z jednoho kusu dřeva. A musí odejít ze světa společně." Miliony Potterových příznivců jeho slova naprosto šokovala.
Joanne K. Rowlingová na Radcliffova slova nijak nereagovala. Pouze připustila, že Harry musí zničit dalších pět takzvaných horkruxů (okultních předmětů, do nichž kouzelníci vkládají části své duše), aby nadobro skoncoval s černým mágem Voldemortem.
Na potvrzení pravdivosti hercova vyjádření si budou muset čtenáři počkat do příštího roku, kdy se závěrečný díl ságy Harry Potter and the Deathly Hallows objeví na knižních pultech. Zatím se musí spokojit s mnohoznačnou větou, jež se objevila na domovské webové stránce Joanne K. Rowlingové: "Pak už nebude žádný Harry.
Ootpposter
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář