Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smrt v sedmém díle

4. 3. 2007

Harryho smrt?

Kdo vlastně zemře na konci sedmého dílu? Většina z vás bude jistě se mnou souhlasit, že to bude Voldemort. Je to záporný hrdina a kniha HP je kniha, kde se očekává, že záporný hrdina zemře. Zlo bude poraženo a dobro zvítězí. Víme: zemřít mají dvě postavy. Jednu známe, teda aspoň si myslíme, že známe. Ale kdo je ta druhá. Kdo se skrývá pod otazníkem?. Favoritů na toto místo je hodně. Mezi nima i samotný Harry.
Harry pro něho jsou klady i zápory. Vezmu nejdříve klady: a)očekává se že, zabije Voldemorta a přežije.
                                                                                            b) není jeho viteal, a nemusí proto zemřít.
                                                                                            c)Rowlingová by ho nenechala zemřít (my víme, že ho chtěla nechat zemřít. Ale objevily se proti tomu protesty. Tak doufejme, že si to rozmyslela. Ale co když tou postavou byl Harry?)

Zápory: a) Musí zemřít, aby zničil Voldemorta
             b) je jeho viteal

Dalšími postavami: je kdokoliv z Fénixova řádu, Hermiona a Ron i Ginny.

Smrt Ginny: Kdyby se Ginny objevila nechtěně nebo chtěne při souboji Harryho s Voldemortem a chtěla by chránit Harryho. Voldemort by ji zabil, poskytla by tím Harrymu další pro Voldemorta nečekanou ochranu, kterou by musel překona.r Určitě by si vzpoměl na to, jak ho chránila jeho matka a jak pro něj objetovala svůj život. Takže by určitě nechtěl opakovat stejnou chybu a navíc by ho to nezabilo. Jen na čas vyřadilo z kola.

Ne Voldemort musí být ničen celý. Jak dělo tak i jeho roztřištěná duše. A otázka nakonec: Co se stane po jeho smrti s jeho následovníky? 

Zdroj: http://www.potterharry.net/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kdo zemře

(Bobí, 13. 1. 2009 17:35)

tak Snape že...