Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPECIÁL-Dan v Equus

18. 3. 2007

Dan Radcliffe speciál!


Očekávaná šokující hra se hraje v Londýně.
Dan tak, jak jste ho ješte nikdy neviděli!
A to už je vítězství!
Hned na samém začátku po uvedení dosáhly tržby 900 000 Eur.


Shrnutí
Napsal Peter Shaffer. Equus vypráví o mladém klukovi Alanovi (Dan), který se po tom, co oslepil šest koní, dostává k psychiatrovi Martinu Dysartovi. Ten se rozhodl vést vyšetření Alana, aby zjistil důvod jeho chování a příčíny jeho potíží. Equus je překvapující představení, poblouzněné a prudké, které, jak je třeba upřesnit, nemá žádnou souvislost se světem Harryho Pottera. Hra se hraje samozřejmě anglicky. Pozor, je ale pro starší šestnácti let!


Daniel na scéně od 16. února
Thera Sharock, řežisérka této divadelní hry, řekla na Danovu adresu: „Dan bude poprvé interpretovat opravdovou dramatickou postavu. Postava nebyla vymyšlená pro něj, tak musel na casting jako všichni ostatní. Vyhrál, protože byl ze všech nejlepší (...) Říkám, že je to herec Harryho Pottera, ale Daniel a já jsme spolu strávili spoustu času prací na jeho postavě, aby mohl hrát divadelní hru. Je to uplně něco jiného než hrát film.“


Daniel hraje Alana, křehkého kluka, který bohužel trápí koně, které zbožnuje a vidí je jako bohy. Herec Will Kemp hraje roli Nuggeta - koně: „Tato role je velmi důležitá, protože příběh je soustředěný kolem kluka a jeho vztahu s konmi. Will je velký herec. Je opravdu přirozený,“ upřesnuje Thea Sharrock. Ale nejpikantnější budou scény, kde Dan hraje spolu s Joanou Christie. Tato mladá 24-letá herečka je oblíbenou hvězdou Harryho Pottera, který pomohl Thee s výběrem. Více než tři sta hereček přišlo na casting, šest z nich postoupilo do užšího výběru. Těch šest bylo vybráno po konečném výběru, aby hrály s Danem.


V kulisách schůze fotografů
V jednom leteckém hangáru vedle letište Heathrow v Anglii, které bylo vybráno pro natáčení. Bylo to dne 20.února. Technické a umělecké vybavení bylo sníženo na minimum, aby jejich fotky byly částečně delikátní a zaroveň realistické, obzvlášte pro Dana, který se objevil nahý.


Kůň, který se s Danem nachází na plakátě, se jmenuje Capote. Je to už hvězda neboť jsme ho mohli vidět v jedné anglické hospodě na oslavě piva. Kůň byl vycvičen Tony Smartem, synem šéfa slavného anglického cirkusu. Fotografem byl Uli Weber, před jeho objektivem pózovali tyto hvězdy: Ben Affleck, Eddie Murphy, zpěvák Sting nebo ještě Hugh Grant.


Equus s Danielem Radclifferm, Richardem Griffithsem a Jillem Mansonem.
Zdroj: UHP.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář